Truckers

Organizacja truck'erów działająca na terenie San Andreas, na serwerze LS-RP.NET (Projekt IC)


#1 2010-03-21 13:05:04

Aki_Aikitsu

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-18
Posty: 21
Punktów :   

Truckers - temat.

http://iv.pl/images/80615343473653911208.png


Historia



San Andreas jest to dosyć obszerny stan, w którym ludzie potrzebują od czasu do czasu coś przewieźć. Z początku było to dosyć nierozwinięte, a jeśli było, to na terenie jednego miasta. Po wyjeździe Aki'ego z Fort Carson do Los Santos szybko to zauważył, więc od razu zabrał się do roboty. Kupił Boxville z salonu, po czym zajął się przeglądami i umacnianiem silnika na długie podróże. Następnie zabrał się za szukaniem miejsc, gdzie mógłby zrobić pewne zajazdy dla kierowców ciężarówek lub dużych wanów dostawczych. Po znalezieniu takich miejsc zabrał się za zawieranie kontaktów z różnymi firmami, tak aby móc mieć zlecenia dla siebie i innych trucker'ów. Po większości zadań zabrał się za własny kanał na CB Radiu, aby udostępnić swojemu zgrupowaniu kontakt między sobą, co pozwoli utrzymywać dobre warunki między kierowcami, a także informacje o korkach, wypadkach, patrolach policji i tak dalej. Wszystko już było prawie gotowe, musiał dopracować parę spraw, ale najważniejszą rzeczą było znalezienie kierowców. Okazało się, że bardzo mało osób w Los Santos w ogóle jest zainteresowanymi motoryzacją ciężką. Po zebraniu kierowców zgrupowanie oficjalnie rozpoczęło swoją działalność po terenie San Andreas. Każdy kierowca pojazdu dostawczego (byle jakiego z kategorii pojazdów dostawczych), który chce przyłączyć się do zrzeszenia proszony jest o znalezienie Aki'ego na jakimś zjeździe, lub na mieście. Ten na pewno poświęci trochę czasu, by porozmawiać i wytłumaczyć co i jak.

[left]OOC, dłuższe, bo trzeba tutaj poświęcić trochę tekstu:[/left]

Jak się dostać?



Żeby dostać się do tego zgrupowania trzeba choć w pewnej części znać się na silniku pojazdów ciężkich oraz posiadać bardzo duży poziom RP. Gramy dla przyjemności, a dowodem tego jest to, że wszelkie zlecenia dla zgrupowania będę wymyślał na forum, nad którym pracuję (zwykła, darmowa domena forum dyskusyjnego). Oczywiście, mogą też być zlecenia od innych graczy, jednak za te będę brał tylko jeden tysiąc, z czego osiemset oddaję kierowcy, który wykona zlecenie (dwieście dla mnie). Oprócz tego wszystkiego należy mieć jakiś pojazd dostawczy, przy czym wiedzieć jaką ma pojemność i co nim można przewieźć. Pamiętajcie - o to auto trzeba dbać! Topografia San Andreas ważna nie jest - przy zleceniu podaję mapkę i miejsce gdzie dokładnie ma być odebrany i rozładowany ładunek. Po spełnieniu wcześniejszych warunków należy mnie jakoś złapać podczas trasy, lub podczas mojego postoju na jakimś zajeździe - listę zajazdów dostaną tylko kierowcy zrzeszenia.

Napady na pojazdy dostawcze naszego zgrupowania



Otóż, napadanie na takie przejazdy są jedną z fajniejszych akcji dla organizacji przestępczych, a dokładniej - dla ścigantów. Od teraz, jeśli jakakolwiek organizacja ścigantów będzie miała zamiar napaść na jakiegoś kierowcę mojego zgrupowania musi się liczyć z paroma rzeczami. Oto one:

1. Osoba organizująca taki napad musi mi go dokładnie opisać na PW.
2. Cały towar mamy na /do, więc nie będzie czegoś takiego, jak dawanie jakiejś sumki na /charity, czy przelewanie kasy na konto organizatora napadu.
3. W podaniu ma się pojawić część, w której organizator ma mi udowodnić, że w IC zdobył informację o konwoju, oraz jakie informacje zdobył.
4. Podczas akcji, a dokładnie, przygotowań, ma być zrobiony co najmniej jeden SS, a ten podany mi.
5. Po akcji kierowca nie musi oddawać Wam pojazdu, nawet jeśli macie na to takie pozwolenie. Chodzi mi o danie pojazdu skryptowo.
6. Okradnięcie kierowcy z pieniędzy i przedmiotów jest zakazane - no bo przecież, w IC za cel macie ładunek, a nie kierowcę. Po drugie, w IC nie macie czasu, więc to tyle.
6. Napady z dnia na dzień są zakazane. Przez jedną organizację może zostać zrobiony jeden napad w ciągu tygodnia.

To ma nas ustrzec przed ciągłymi napadami na przewozy.


Poradnik Truckera.


Oczywiście, każdy ma swój sposób na odgrywanie jakiejś postaci, ale to jest ten typ, w którym trzeba zwrócić uwagę na parę rzeczy. Te rzeczy to raczej potrzeby człowieka, ale one pomogą nam dobrze wykreować taką postać. Trucker jest człowiekiem, który dużo czasu spędza za kierownicą, dlatego żeby dobrze wczuć się w postać, należy od czasu do czasu robić postoje na zajazdach, które są wyznaczone w dziale IC Truckerów, na tym forum. Tam można spokojnie zaspokoić potrzebę snu, jedzenia czy higieny. Według mnie należy także odgrywać dużo wymian oraz przeglądów. Nie każdy pojazd przetrzyma 15 tras bez żadnej usterki. Oczywiście, to wy wybieracie, czy wasz pojazd ma być uszkodzony czy nie, jeśli chodzi o coś co omija skrypt. Ostatnią rzeczą to ładunek. Trucker powinien sprawdzać, czy taki ładunek dobrze się trzyma, czy nie jest uszkodzony i tak dalej. Zwraca też uwagę na pogodę, czy policję - obydwie rzeczy mogą mu utrudnić przejazd. Jak?

Policja - często robi rutynowe kontrole na takich przewozach, sprawdzając czy przewożony ładunek jest legalny, czy pojazd jest po przeglądzie, czy kierowca jest trzeźwy i czy w ogóle posiada dokumenty przy sobie.

Pogoda - od niej zależy, czy będziemy mogli jechać. Pada deszcz, nawierzchnia jest ślizga. Jest mgła, widoczność ograniczona, czyli trzeba uważać na każdy ruch pojazdu naszego, tego przed nami i tego za nami.

Oczywiście, na LS-RP nie ma tak, że w każdym miejscu na mapie jest jakiś pojazd, patrol czy coś innego. Dlatego warto tez odgrywać jakieś korki czy inne sprawy spotykane na drogach codziennie.  Umila to nam rozgrywkę. A co z tym, że przejazdy są wymyślane? Możecie brać jako Truckerzy ze sobą jakieś osoby towarzyszące, z którymi będzie wam się dobrze grało, co w tym złego. Udostępnię też wam CB Radio, przez które możecie się komunikować jak prawdziwi Trukerzy, a mam na myśli na przykład "Miśki z suszarkami przy wjeździe na autostradę do San Fierro, przy dzielnicy Mullholand.". Oto słownik CB Radiowca: http://ciulstwa.pl/pliki/tekst/84/slownik-...pis-podsta.html. A więc, przyczepności mobilki.


Lista członków.



1. Aki Aikitsu (założyciel)

[left]Kreditsy.[/left]
========
[left]Tekst: nitool
Grafika: nitool
Stronka: http://www.truckers-ls-rp.pun.pl/forums.php - na niej też są wszystkie inne, ważne informację na temat zgrupowania i projektu.
Specjalne podziękowania dla Mike'a Lucky'ego. On sam wie za co.[/left]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.redorium.pun.pl www.husaria-allods.pun.pl www.jrock.pun.pl www.devilsasg.pun.pl www.fuzjaot.pun.pl